Autor Wiadomość
Rogal
PostWysłany: Czw 12:33, 03 Maj 2007    Temat postu:

dokladnoie Smile zalezy jeszcze od "stylu" srzelania Razz jak ktos tlucze z semi i nie uznaje wogole auto to najlepiej jest miec ciezsze kulki powiedzmy 0.25 a jak ktos lubi zabawe z mieszanymi stylami typu semi-auto to najlepsza decyzja sa 0.2 Smile przynajmniej ta teoria spreawdza sie w przpadku mojego M15
Dziki_Zwierz
PostWysłany: Czw 12:20, 03 Maj 2007    Temat postu:

to wszystko zalezy od broni bo fakt faktem Oluwka gun najlepiej niesie 0.25 chyba dla tej broni to optymalna waga kulek dla Rogala to juz zalezy 0.2-0.25 no a dla mnie looool niby syf ale najwydajniej jak by niebylo strzela z 0.2 wiec niejest najgorzej Very HappyVery HappyVery Happy kazdy ma swoje upodobania przyzyczajenia no i najwiecej zalezy od broni
max
PostWysłany: Śro 23:32, 02 Maj 2007    Temat postu:

pokażę ci we wtorek jakie siniaki sie ma po metalowych kuleczkach bo akurat miałem okazje dostać dwoma od kumpla, jedna w rękę a druga w nogę.
HELLMUTH
PostWysłany: Śro 21:58, 02 Maj 2007    Temat postu:

Takze uzywam 0,25 ale mysle nad aluminiakami zeby zobaczyc co potrafia Very Happy
Oczywiscie sprawdzal bede na puszkach, nie na kolegach...Very Happy
max
PostWysłany: Wto 15:58, 10 Kwi 2007    Temat postu:

używam standardowych kulek 0,25 bezszwowe i muszę przyznać ze jestem zadowolony , bardzo ładnie sie zachowują i bron sie nie zacina Very Happy
Rogal
PostWysłany: Wto 15:10, 10 Kwi 2007    Temat postu: Rodzaje kulek.

Zasadniczo w airsofcie kulki dzieli się według masy. Jest to związane z ich zasięgiem i celnością. Najbardziej skrótowo rzecz ujmując kulki lżejsze lecą dalej przy niższej celności, kulki cięższe mają mniejszy zasięg ale są celniejsze z kilku przyczyn, między innymi na ich lot wiatr ma mniejszy wpływ.

ABS – Kopolimer akrylonitryl-butadien-styren to jest nazwa techniczna. Podstawowe właściwości materiału to: tworzywo twarde, ciągliwe, bardzo odporne na zmiany temperatury, zależnie od typu odporny na działanie zimna lub ciepła, wystarczająco odporny na działanie warunków atmosferycznych, mało chłonący wilgoć.

Kompozyty – materiały zawierające napełniacze niewłókniste, może być to też materiał składający się z kilku materiałów zespolonych siłami fizycznymi i/lub chemicznymi. Tyle wiedzy ogólnej, a jak to wygląda w rzeczywistości? Wyobraźmy sobie kaszę manną wymieszaną z grochem. Jeśli jednostka objętości grochu jest cięższa niż ta sama jednostka kaszy to mieszając je ze sobą w odpowiedniej proporcji możemy otrzymać materiał o potrzebnej nam masie jednostki objętości. A co jeśli samych tworzyw jest więcej niż dwa? Możemy wtedy wpływać też na właściwości np. mechaniczne ale też i inne uzyskanego kompozytu. Zazwyczaj jako spoiwa wykorzystuje się jedno z tworzyw, a drugie jest wypełniaczem. W naszym przykładzie spoiwem byłaby kasza która lepiej wypełnia objętość. Dlatego kulki cięższe przy trafieniu w twardą przeszkodę mogą się rozbić nawet na proszek (wtedy spoiwa jest mało i są mniejsze siły utrzymujące strukturę przestrzenną kulki w całości).

Osobnym tematem są:
kulki biodegradowalne – są to kulki które pod wpływem wilgoci rozkładają się. Używane na otwartej przestrzeni w wilgotnej glebie w przeciągu kilku tygodni powinny zniknąć. W związku z powyższą cechą nazywane są też kulkami ekologicznymi

kulki fluorescencyjne - pozwalające na uzyskanie efektu strzelania pociskami smugowymi. Aby wywołać taki efekt potrzebne jest urządzenie o nazwie Full Auto Tracer lub w skrócie TRACER, które wygląda jak tłumik dźwięku, nakłada się je oczywiście na wylot lufy, posiada własne zasilanie i w czasie, gdy kulka przemieszcza się w nim ulega naświetleniu a następnie lecąc „oddaje” światło dając złudzenie strzału pociskiem smugowym. Oczywiście w słoneczny dzień ten efekt nie będzie miał większego znaczenia, a w nocy naświetlone kulki działają w obie strony, to znaczy zdradzają również pozycję używającego ich strzelca.

kulki z farbą - kulki te nie nadają się do zabawy w terenie. Aby uległy rozbiciu musza one trafić twardy cel; ubranie lub ciało człowieka nie są wystarczająco twarde. Na otwartej przestrzeni strzela się na duże odległości i kulka w momencie osiągnięcia celu nie ma już wystarczającej energii aby się rozbić. Ponadto są one lekkie (zazwyczaj 0,12 g) i co z tego wynika niecelne na większe odległości. Ze względu na swoja masę ich zastosowanie jest identyczne jak w przypadku kulek żółtych / niebieskich. Kulki te dodatkowo potrafią (co się dosyć często zdarza) pękać w lufie lub w magazynku co powoduje szybkie zabrudzenie wnętrza repliki i konieczność przerwania zabawy i dokładnego czyszczenia.


zrodlo:wmasg.pl

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group